Current Science


مجله ای با نام مشابه در لیست سیاه وزارت علوم وجود دارد.
Current Science
نام مجله (ثبت شده در لیست سیاه وزارت علوم)
currentscience.org
سایت مجله اصلی (ثبت شده در لیست سیاه وزارت علوم)
۱۳۹۷/۰۲/۱۱
تاریخ ورود به لیست سیاه (ثبت شده در لیست سیاه وزارت علوم)
جعلی
وضعیت (ثبت شده در لیست سیاه وزارت علوم)
مجله ای با نام مشابه در فهرست مجلات نامعتبر و جعلی وزارت بهداشت وجود دارد.
Current Science
نام مجله (ثبت شده در لیست سیاه وزارت بهداشت)
currentscience.org
(ثبت شده در لیست سیاه وزارت بهداشت) سایت
N/A
(ثبت شده در لیست سیاه وزارت بهداشت) ناشر
جعلی
(ثبت شده در لیست سیاه وزارت بهداشت) وضعیت
مجله ای با نام مشابه در لیست سیاه مجلات خارجی دانشگاه آزاد وجود دارد.
Current Science
نام مجله (ثبت شده در لیست سیاه دانشگاه آزاد)
0011-3891
(ثبت شده در لیست سیاه دانشگاه آزاد) ISSN
ادامه مقادیر جدول مربوط به پایگاه داده های بین المللی است.
هند
کشور
۱٫۱۰۲
Impact Factor
۱٫۰۳۱
بدون ارجاع به خود Impact Factor
۲۶٫۷۱۲
Impact Factor میانگین درصد
اشتراک تهیه کنید
زمان داوری مقاله
اشتراک تهیه کنید
امکان پذیرش مقاله
0011-3891
ISSN
0011-3891
e-ISSN
1947 تا 1951 و 1973 تا 1989 و 1993 تا کنون
مدت فعالیت
Indian Academy of Sciences
ناشر
ojs.currentscience.ac.in
سایت مجله
Current Science

ISI

آخرین بروز رسانی ژانویه ۲۰۲۴
این مجله در فهرست مجلات ISI وجود دارد و در نمایه استنادی SCIE ثبت شده است علاوه بر آن در پایگاه داده Current Contents مجلات ISI در دو دسته بندی ثبت شده است. این دسته بندی ها عبارتند از:
  • Agriculture, Biology & Environmental Sciences
  • Physical, Chemical & Earth Sciences
شایان ذکر است در نمایه های استنادی زیر نیز ثبت گردیده است: یکی دیگر از پایگاه داده های مهم مجلات ISI، پایگاه داده ESI (لبه فناوری) است که این مجله در این پایگاه داده نیز ثبت شده است این مجله در لیست سالانه JCR ذکر شده است. بر اساس تقسیم بندی این بنیاد مقالات چاپ شده در این مجله در رشته های تخصصی زیر قرار دارند:

Scopus

آخرین بروز رسانی فوریه ۲۰۲۲

این مجله در فهرست مجلات Scopus قرار دارد بر اساس تقسیم بندی این بنیاد مقالات چاپ شده در این مجله در رشته های تخصصی زیر قرار دارند:

اهداف مجله

Current Science که هر دو هفته یکبار توسط انجمن و با همکاری آکادمی علوم هند منتشر می شود، مجله علمی بین رشته ای پیشرو در هند است. این در سال 1932 توسط پیشگامان آن زمان علم هند مانند CV Raman، Birbal Sahni، Meghnad Saha، Martin Foster و S.S. Bhatnagar آغاز شد. در سال 2011، این مجله صد جلد را تکمیل کرد. این مجله به عنوان رسانه ای برای ارتباط و بحث در مورد موضوعات مهمی است که مربوط به علم و فعالیت های علمی است. این مجله علاوه بر مقالات تحقیقاتی کامل و ارتباطات تحقیقاتی کوتاه‌تر، مقالات مروری، مکاتبات علمی و نظرات، اخبار و دیدگاه‌ها، نظرات در مورد مقالات تحقیقاتی اخیراً منتشر شده، نظرات مربوط به فعالیت‌های علمی، مقالاتی در مورد دانشگاه‌ها، آزمایشگاه‌ها و مؤسسات هندی، مصاحبه با دانشمندان، اطلاعات شخصی، بررسی کتاب ها و غیره. همچنین انجمنی برای گفتگو در مورد مسائل و مشکلات پیش روی علم و دانشمندان و یک رسانه موثر برای تعامل بین دانشمندان داخل و خارج از کشور است. علم فعلی توسط جامعه بزرگی از دانشمندان خوانده می شود و تیراژ به طور مداوم در حال افزایش است.

Current Science بخش‌های ویژه‌ای را در زمینه‌های مختلف و موضوعی مورد علاقه منتشر می‌کند و این به عنوان بستری برای انجمن علمی عمل کرده است تا کار خود را تأیید و برجسته کند. برخی از بخش‌های ویژه‌ای که در گذشته با استقبال خوبی مواجه شده‌اند شامل سنجش از دور، امواج و تقارن، زلزله‌شناسی در هند، نانومواد، ایدز، بیماری آلزایمر، زیست‌شناسی مولکولی پیری، سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی، بادهای موسمی هند، آب، حمل‌ونقل، و پیش بینی آب و هوای کوهستان در هند، به نام چند. مشارکت در این مسائل ویژه "که مورد توجه گسترده قرار می گیرد" از سوی دانشمندان برجسته در هند و خارج از کشور است.

برای فرستادن دیدگاه باید وارد شوید