Journal Of Applied Fluid Mechanics


ایران
کشور
۱٫۴۰۵
Impact Factor
۱٫۲۴۵
بدون ارجاع به خود Impact Factor
۲۰٫۱۹۱
Impact Factor میانگین درصد
اشتراک تهیه کنید
زمان داوری مقاله
اشتراک تهیه کنید
امکان پذیرش مقاله
1735-3572
ISSN
1735-3645
e-ISSN
2009 تا کنون
مدت فعالیت
Isfahan University of Technology
ناشر
jafmonline.net
سایت مجله

ISI

آخرین بروز رسانی ژانویه ۲۰۲۴
این مجله در فهرست مجلات ISI وجود دارد و در نمایه استنادی SCIE ثبت شده است علاوه بر آن این مجله در پایگاه داده Current Contents (موضوع مقالات اخیر) مجلات ISI در دسته بندی Engineering, Computing & Technology نیز ثبت شده است یکی دیگر از پایگاه داده های مهم مجلات ISI، پایگاه داده ESI (لبه فناوری) است که این مجله در این پایگاه داده نیز ثبت شده است این مجله در لیست سالانه JCR ذکر شده است. بر اساس تقسیم بندی این بنیاد مقالات چاپ شده در این مجله در رشته های تخصصی زیر قرار دارند:

Scopus

آخرین بروز رسانی فوریه ۲۰۲۲

این مجله در فهرست مجلات Scopus قرار دارد بر اساس تقسیم بندی این بنیاد مقالات چاپ شده در این مجله در رشته های تخصصی زیر قرار دارند:

اهداف مجله

ژورنال مکانیک سیالات کاربردی (JAFM) یک مجله بین المللی با داوری است که طیف گسترده ای از جنبه های نظری، عددی و تجربی در مکانیک سیالات را پوشش می دهد. تاکید بر کاربردها در زمینه های مختلف مهندسی به جای جنبه های ریاضی یا فیزیکی خالص در مکانیک سیالات است. اگرچه بسیاری از مجلات با کیفیت بالا در رابطه با جنبه های مختلف مکانیک سیالات در حال حاضر وجود دارد، تحقیقات در این زمینه به سرعت در حال افزایش است. انگیزه این ژورنال جدید مکانیک سیالات از نکات زیر ناشی می شود: (1) نیاز به داشتن یک مجله الکترونیکی قابل دسترسی برای همه محققان مکانیک سیالات وجود دارد، (2) دانشمندان کشورهای جهان سوم به مکانی نیاز دارند که این موضوع را نداشته باشد. هزینه های انتشار را متحمل می شود، (3) مقالات با کیفیت مستحق انتشار سریع و سریع از طریق یک فرآیند بررسی همتایان کارآمد هستند، و (4) یک خروجی برای انتشار سریع کنفرانس های مکانیک سیالات که در کشورهای آسیایی برگزار می شود مورد نیاز است. با توجه به این نکته اخیر، در حال حاضر کنفرانس های بسیار خوبی وجود دارد که به ارتقای مکانیک سیالات در منطقه اختصاص داده شده است، مانند کنگره آسیایی مکانیک سیالات که در سال 1980 آغاز شد و هر دو سال یکبار در یکی از کشورهای آسیایی برگزار می شود. ما امیدواریم که مجله پیشنهادی انگیزه بیشتری برای ترویج تحقیقات سیالات کاربردی و فعالیت های مرتبط در این قاره فراهم کند. این مجله زیر نظر انجمن فیزیک ایران با همکاری دانشگاه صنعتی اصفهان (IUT) می باشد.

برای فرستادن دیدگاه باید وارد شوید