Nature Biotechnology


انگلستان
کشور
۵۴٫۹۰۸
Impact Factor
۵۳٫۷۲۴
بدون ارجاع به خود Impact Factor
۹۹٫۰۵۷
Impact Factor میانگین درصد
اشتراک تهیه کنید
زمان داوری مقاله
اشتراک تهیه کنید
امکان پذیرش مقاله
1087-0156
ISSN
1546-1696
e-ISSN
1989 تا کنون
مدت فعالیت
Springer Nature
ناشر
www.nature.com
سایت مجله

ISI

آخرین بروز رسانی ژانویه ۲۰۲۴
این مجله در فهرست مجلات ISI وجود دارد و در نمایه استنادی SCIE ثبت شده است علاوه بر آن در پایگاه داده Current Contents مجلات ISI در دو دسته بندی ثبت شده است. این دسته بندی ها عبارتند از:
  • Agriculture, Biology & Environmental Sciences
  • Life Sciences
شایان ذکر است در نمایه های استنادی زیر نیز ثبت گردیده است: یکی دیگر از پایگاه داده های مهم مجلات ISI، پایگاه داده ESI (لبه فناوری) است که این مجله در این پایگاه داده نیز ثبت شده است این مجله در لیست سالانه JCR ذکر شده است. بر اساس تقسیم بندی این بنیاد مقالات چاپ شده در این مجله در رشته های تخصصی زیر قرار دارند:

اهداف مجله

Nature Biotechnology یک مجله ماهانه است که علم و تجارت بیوتکنولوژی را پوشش می دهد. این مقاله مفاهیم جدیدی را در زمینه فناوری/روش شناسی مرتبط با علوم زیستی، زیست پزشکی، کشاورزی و محیط زیست منتشر می کند و همچنین جنبه های تجاری، سیاسی، اخلاقی، قانونی و اجتماعی این تحقیق را پوشش می دهد. کارکرد اول توسط بخش تحقیقات همتا بررسی شده انجام می شود، عملکرد دوم توسط تلاش های توضیحی در جلوی مجله انجام می شود. ما اخبار مربوط به تجارت را در اختیار محققان قرار می دهیم. ما اخبار مربوط به تحولات تحقیقاتی را به جامعه تجاری ارائه می کنیم.

حوزه‌های اصلی که در آنها به‌طور فعال به دنبال مقالات تحقیقاتی هستیم عبارتند از: مهندسی مولکولی اسیدهای نوکلئیک و پروتئین‌ها. درمان مولکولی (ژن های درمانی، آنتی سنس، siRNA ها، آپتامرها، DNAزیم ها، ریبوزیم ها، پپتیدها، پروتئین ها)؛ زیست شناسی در مقیاس بزرگ (ژنومیکس، ژنومیکس عملکردی، پروتئومیکس، ژنومیکس ساختاری، متابولومیک و غیره)؛ زیست شناسی محاسباتی (الگوریتم ها و مدل سازی)، پزشکی احیا کننده (سلول های بنیادی، مهندسی بافت، بیومواد)؛ فناوری تصویربرداری؛ بیوتکنولوژی تحلیلی (حسگرها / آشکارسازها برای آنالیت ها / ماکرومولکول ها)، ایمونولوژی کاربردی (مهندسی آنتی بادی، پیوند بیگانه، درمان با سلول های T)؛ بیوتکنولوژی غذایی و کشاورزی؛ و بیوتکنولوژی محیطی فهرست جامعی از مناطق مورد علاقه در زیر نشان داده شده است.

برای فرستادن دیدگاه باید وارد شوید