Nature Energy


آمریکا
کشور
۶۰٫۸۵۸
Impact Factor
۶۰٫۰۷۸
بدون ارجاع به خود Impact Factor
۹۹٫۵۵۷
Impact Factor میانگین درصد
2058-7546
ISSN
2058-7546
e-ISSN
2016 تا کنون
مدت فعالیت
Springer Nature
ناشر
www.nature.com
سایت مجله

ISI

آخرین بروز رسانی ژانویه ۲۰۲۴
این مجله در فهرست مجلات ISI وجود دارد و در نمایه استنادی SCIE ثبت شده است علاوه بر آن این مجله در پایگاه داده Current Contents (موضوع مقالات اخیر) مجلات ISI در دسته بندی Engineering, Computing & Technology نیز ثبت شده است یکی دیگر از پایگاه داده های مهم مجلات ISI، پایگاه داده ESI (لبه فناوری) است که این مجله در این پایگاه داده نیز ثبت شده است این مجله در لیست سالانه JCR ذکر شده است. بر اساس تقسیم بندی این بنیاد مقالات چاپ شده در این مجله در رشته های تخصصی زیر قرار دارند:

اهداف مجله

تامین انرژی یک موضوع کلیدی در قلب جامعه مدرن است: آن را از کجا می گیریم، چگونه از آن استفاده می کنیم، و آیا برای آنچه می خواهیم کافی است؟ تشنگی فزاینده ما برای انرژی یا باید با عرضه مطابقت داشته باشد یا در غیر این صورت با آن سازگار شود. مقابله با این چالش ها بخش اساسی بسیاری از زمینه های تحقیقاتی - هم در علوم طبیعی و اجتماعی و رفتاری و اقتصاد - است و تمرکز صنایع چند میلیارد دلاری جهانی است.

انتشار ماهانه، انرژی طبیعت به بررسی تمام جنبه‌های این بحث جاری، از تولید و ذخیره انرژی، تا توزیع و مدیریت آن، نیازها و خواسته‌های بازیگران مختلف، و تأثیراتی که فناوری‌ها و سیاست‌های انرژی دارند اختصاص دارد. بر جوامع ما علاقه خاصی به مطالعاتی داریم که دانش ما را ارتقا می دهد و توسعه فناوری ها و راه حل های نسل بعدی را اطلاع می دهد. انرژی طبیعت یک انجمن را برای همه طرف های فعال در مرزهای انرژی فراهم می کند تا گرد هم آیند و در مورد جنبه های مختلف این بخش بیاموزند.

مانند همه مجلات با نام تجاری Nature، انرژی Nature با یک تیم اختصاصی از ویراستاران حرفه ای، یک فرآیند داوری منصفانه و دقیق، استانداردهای بالای ویرایش و تولید نسخه برداری، انتشار سریع و استقلال سردبیری مشخص می شود.

علاوه بر انتشار تحقیقات اصلی، Nature Energy نظرات، دیدگاه‌ها، بررسی‌ها، اخبار و دیدگاه‌ها، ویژگی‌ها و مکاتبات را از طیف گسترده‌ای از رشته‌های مرتبط با انرژی منتشر خواهد کرد.

موضوعات مطرح شده در مجله عبارتند از:

انرژی خورشیدی
انرژی باد
انرژی موج
انرژی زمین گرمایی
برق آبی
دستگاه های برداشت انرژی
قدرت هسته ای
سلول های سوختی
انرژی هیدروژن
سوخت های حمل و نقل
سوخت های زیستی
باتری ها
ابرخازنها
الکتروکاتالیز و فوتوکاتالیز
جذب و ذخیره کربن
اقتصاد انرژی و مالی
سیاست انرژی
انرژی و رفتار
امنیت انرژی
دسترسی به انرژی
عدالت انرژی
شبکه ها و شبکه های انرژی
انرژی طبیعت

برای فرستادن دیدگاه باید وارد شوید