تفاوت تاریخ بروزرسانی در صورت داشتن اشتراک

نمایه آخرین بروز رسانی
Scopus فوریه ۲۰۲۲
ISI مارس ۲۰۲۳
SCImago ژانویه ۲۰۲۰
ISI Open Access Journals مارس ۲۰۲۴
لیست سیاه وزارت علوم فروردین ۱۴۰۲
لیست سیاه وزارت بهداشت فروردین ۱۴۰۲
لیست سیاه دانشگاه آزاد بهمن ۱۳۹۹
مجلات دارای زمان داوری ژانویه ۲۰۲۲
مجلات درجه بندی شده از نظر سختی پذیرش ژانویه ۲۰۲۲
فراخوانهای مقاله فوریه ۲۰۲۴
نمایه آخرین بروز رسانی
Scopus ژانویه ۲۰۲۴
ISI آپریل ۲۰۲۴
SCImago ژانویه ۲۰۲۲
ISI Open Access Journals مارس ۲۰۲۴
لیست سیاه وزارت علوم فروردین ۱۴۰۳
لیست سیاه وزارت بهداشت فروردین ۱۴۰۳
لیست سیاه دانشگاه آزاد آذر ۱۴۰۱
مجلات دارای زمان داوری ژانویه ۲۰۲۴
مجلات درجه بندی شده از نظر سختی پذیرش ژانویه ۲۰۲۴
فراخوانهای مقاله فوریه ۲۰۲۴

Nature Materials


انگلستان
کشور
۴۳٫۸۴۱
Impact Factor
1476-1122
ISSN
1476-4660
e-ISSN
2002 تا کنون
مدت فعالیت
Springer Nature
ناشر
www.nature.com
سایت مجله

ISI

آخرین بروز رسانی مارس ۲۰۲۳
این مجله در فهرست مجلات ISI وجود دارد و در نمایه استنادی SCIE ثبت شده است علاوه بر آن این مجله در پایگاه داده Current Contents (موضوع مقالات اخیر) مجلات ISI در دسته بندی Physical, Chemical & Earth Sciences نیز ثبت شده است شایان ذکر است در نمایه های استنادی زیر نیز ثبت گردیده است: یکی دیگر از پایگاه داده های مهم مجلات ISI، پایگاه داده ESI (لبه فناوری) است که این مجله در این پایگاه داده نیز ثبت شده است این مجله در لیست سالانه JCR ذکر شده است. بر اساس تقسیم بندی این بنیاد مقالات چاپ شده در این مجله در رشته های تخصصی زیر قرار دارند:

اهداف مجله

Nature Materials یک مجله ماهانه چند رشته ای است که هدف آن گردآوری تحقیقات پیشرفته در سراسر طیف علم و مهندسی مواد است. تحقیقات مواد یک رشته متنوع و با رشد سریع است که از یک تمرکز مهندسی عمدتا کاربردی به جایگاهی رسیده است که تأثیر فزاینده ای بر سایر رشته های کلاسیک مانند فیزیک، شیمی و زیست شناسی دارد. Nature Materials تمام جنبه‌های کاربردی و اساسی سنتز/فرآوری، ساختار/ترکیب، خواص و عملکرد مواد را پوشش می‌دهد، جایی که "مواد" به عنوان مواد در حالت‌های متراکم (مایع، جامد، کلوئیدی) طراحی شده یا دستکاری شده برای اهداف فناوری شناسایی می‌شوند.

Nature Materials یک انجمن برای توسعه یک هویت مشترک در میان دانشمندان مواد فراهم می کند و در عین حال محققان را تشویق می کند که از شکاف های فرعی ایجاد شده عبور کنند. برای دستیابی به این هدف و تقویت انسجام جامعه، این مجله رویکردی بین رشته‌ای، یکپارچه و متعادل را به همه حوزه‌های تحقیقات مواد در نظر می‌گیرد و در عین حال تبادل نظر بین دانشمندان درگیر در رشته‌های مختلف را تقویت می‌کند. Nature Materials یک منبع ارزشمند برای همه دانشمندان دانشگاهی و صنعتی است که در فرآیند کشف و توسعه مواد و مفاهیم مرتبط با مواد فعال هستند.

Nature Materials محصولی جذاب، آموزنده و در دسترس شامل مقالاتی با اهمیت و کیفیت استثنایی در رشته‌ای ارائه می‌کند که وعده می‌دهد در سال‌های آینده تأثیر زیادی بر توسعه جامعه خواهد داشت.

برای فرستادن دیدگاه باید وارد شوید