Nature Medicine


انگلستان
کشور
۵۳٫۴۴
Impact Factor
۵۳٫۰۲۶
بدون ارجاع به خود Impact Factor
۹۹٫۵۶۹
Impact Factor میانگین درصد
اشتراک تهیه کنید
زمان داوری مقاله
اشتراک تهیه کنید
امکان پذیرش مقاله
1078-8956
ISSN
1546-170X
e-ISSN
1995 تا کنون
مدت فعالیت
Springer Nature
ناشر
www.nature.com
سایت مجله

ISI

آخرین بروز رسانی ژانویه ۲۰۲۴
این مجله در فهرست مجلات ISI وجود دارد و در نمایه استنادی SCIE ثبت شده است علاوه بر آن در پایگاه داده Current Contents مجلات ISI در دو دسته بندی ثبت شده است. این دسته بندی ها عبارتند از:
  • Clinical Medicine
  • Life Sciences
شایان ذکر است در نمایه های استنادی زیر نیز ثبت گردیده است: یکی دیگر از پایگاه داده های مهم مجلات ISI، پایگاه داده ESI (لبه فناوری) است که این مجله در این پایگاه داده نیز ثبت شده است این مجله در لیست سالانه JCR ذکر شده است. بر اساس تقسیم بندی این بنیاد مقالات چاپ شده در این مجله در رشته های تخصصی زیر قرار دارند:

اهداف مجله

Nature Medicine تحقیقاتی را منتشر می کند که به نیازها و اهداف پزشکی معاصر می پردازد. تحقیقات اصلی از مفاهیم جدید در بیولوژی انسانی و پاتوژنز بیماری گرفته تا پایگاه های بالینی قوی برای روش های درمانی جدید و توسعه دارو تا تمام مراحل کار بالینی و همچنین فناوری های نوآورانه با هدف بهبود سلامت انسان را شامل می شود.

زمینه های مورد علاقه فعلی نیز شامل، اما محدود به موارد زیر نیست:

- ژن درمانی و سلول درمانی
-ژنومیک بالینی
-پزشکی ترمیمی
-داروی با کیفیت بالا
-اثرات محیط زیست بر سلامت انسان
-هوش مصنوعی در مراقبت های بهداشتی
-دستگاه های پوشیدنی هوشمند
-تشخیص زودهنگام بیماری
-میکروبیوم
-سالخورده
Nature Medicine همچنین نقدها، دیدگاه‌ها و سایر محتوای سفارش شده از دانشمندان برجسته در زمینه‌های خود را منتشر می‌کند تا دیدگاه‌های تخصصی و مبتنی بر زمینه‌ای از آخرین تحقیقاتی که باعث پیشرفت پزشکی می‌شود، ارائه دهد. بخش اخبار از نظر سرمقاله مستقل است و گزارش های موضعی و به موقع از روندهای آتی که بر پزشکی، محققان و مخاطبان عام تأثیر می گذارد ارائه می دهد.

برای فرستادن دیدگاه باید وارد شوید